Golden Boot Update

09 July 2014 Written by HRSC

Current standings for the Hamersley Rovers Golden Boot from after this weeks cup games. A couple of results missing from Ladies II. Good luck and keep scoring goals!!

Name Team Golden Boot Cup Goals
Bob Unganai Division 4 Reserves 13 0
Michelle Oveinikovas Ladies I 9 8
Candice Morrow Ladies II 9 0
Simon Edwards Masters I 7 4
Dan Fowler Premiers 7 1
Shaun Gibbons Premiers 7 1
Leesa Cramond Ladies II 7 0
Matt Fulco Social II 7 0
Sian Meyer Ladies I 6 1
Steve Kruit Premier Reserves 5 2
Tim Forrester Social III 5 1
Ash Dyer Masters II 5 0
Lorena Hauri Ladies I 5 0
Mickey Garcia Premiers 4 2
Dan Malatesta Premier Reserves 4 0
Nikki Hoogland Ladies II 4 0
Jerome Georget Masters II 4 0
Joe Wright Masters I 3 4
Matty Austin Premier Reserves 3 2
Dan Guggisberg Premier Reserves 3 2
Dorte McGillivray Ladies I 3 2
Sam Ellis Division 4 3 0
Ella Kerman Ladies I 3 0
Chris Podmore Social II 3 0
Martin Connor Div 4 Reserves 3 0
Josh Burns Division 4 3 0
Carl Earls Social I 3 0
Aaron Kriletich Masters I 2 2
Milo Fowler Premier Reserves 2 2
Stu Simmons Premier Reserves 2 1
Dan Willis Premier Reserves 2 1
Shelly Dunne Ladies I 2 1
Harry Davis Premiers 2 1
Steve Innerd Masters I 2 1
Pete Schwartz Social I 2 1
Ralph Italiano Masters II 2 0
Chris Macmichael Premier Reserves 2 0
Ollie Healy Division 4 2 0
Zach Smith Division 4 2 0
Trent Pagnozzi Social II 2 0
Luke Smith Premiers 2 0
Stef Heron Ladies II 2 0
Mitch Cozak Ladies II 2 0
Scott O'Connell Division 4 2 0
Jon Lochead Masters II 2 0
Rob Ansingh Division 4 2 0
Aaron Parsons Premier Reserves 2 0
Ben Thomas Social III 2 0
Mark Tucker Social I 2 0
Daniel Norton Social III 1 3
Rich De Fraine Masters I 1 3
Dave Howell Premiers 1 2
Ryan Sochanik Premiers 1 1
Sam Love Division 4 1 1
Matt Baker Masters I 1 1
Robbie Gunner Masters II 1 1
Cristin Foundas Ladies I 1 1
Luke Baldwin Premiers 1 1
Dec Sharp Premiers 1 1
Paul Harland Masters I 1 1
Andy Taylor Masters I 1 0
Darren Kennedy Masters I 1 0
Sascha Hentz Masters I 1 0
Anthony Sertorio Social II 1 0
Andrew Giorgio Social II 1 0
Stu Howell Masters II 1 0
Mark Chamberlain Masters II 1 0
James Walsh Division 4  1 0
Marc Scannell Masters II 1 0
Amaarah Samnakay Ladies II 1 0
Jack Ballard Social I 1 0
Taite Lorite Social I 1 0
Scott Morris Masters I 1 0
Eimer Rowntree Ladies I 1 0
Billy Wright Premiers 1 0
Melissa Gonzalez Ladies I 1 0
Aaron Olow Premier Reserves 1 0
Adam Hanslip Social III 1 0
Jacinta Pember Ladies II 1 0
Daryl Malam Division 4 Reserves 1 0
Ian Dodson Social I 1 0
Tommy McBride Masters I 1 0
Thomas O'Carrol Div 4 Reserves 1 0
Debbie Kalathas Ladies I 1 0
Julien Dion Prem Reserves 1 0
Brendan Reilly Masters II 1 0
Lexy Campbell Ladies II 1 0
Conor Fullard Premiers 1 0
David Schneider Social III 1 0
Zach Edwards Division 4 1 0
Jackson Richardson Premier Reserves 0 2
Vlad Jelinek Masters I 0 1
Adrian Coppock Masters I 0 1

 

Categories

Share This Page